СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ОСОБИСТОСТІ ЯК СКЛАДОВА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.31499/2618-0715.2(13).2024.316737Ключові слова:
соціальна робота, соціальний працівник, підготовка майбутніх соціальних працівників, соціально-правовий захист, стандарти вищої освіти, освітні програмиАнотація
У статті на основі аналізу теорії і практики охарактеризувати особливості підготовки майбутніх соціальних працівників до соціально-правового захисту особистості.
Автором з’ясовано, що в сучасних соціокультурних умовах набула актуальності підготовка майбутніх соціальних працівників, які володіють одним з найважливіших інструментів – соціальною та правовою освітою. З метою визначення ключових професійних компетентностей майбутніх соціальних працівників, що забезпечують їх готовність ефективно працювати в різноманітних умовах та вирішувати складні соціальні проблеми, сприяючи покращенню якості життя клієнтів та суспільства в цілому, нами було здійснено аналіз стандартів вищої освіти зі спеціальності 231 Соціальна робота за освітніми ступенями «бакалавр», «магістр», «доктор філософії». Мета – виокремлення загальних і спеціальних (фахових) компетентностей, що забезпечують готовність майбутніх соціальних працівників до соціально-правового захисту особистості.